O klubie

Stowarzyszenie Sportowe 12TRI.pl [raz dwa tri kropka pl] – jest młodym klubem biegowo-triathlonowym, którego celem jest propagowanie, edukacja, organizowanie i rozwój kultury fizycznej w życiu społecznym i publicznym, a także wspieranie działalności na rzecz zdrowia. Swoje cele Stowarzyszenie realizuje poprzez organizację treningów, szkoleń, seminariów, dyskusji, imprez, konkursów edukacyjnych i zawodów sportowych.

Historia powstania

12tri.pl nieformalnie zaczęło istnieć w 2010 r. Pięciu nieznanych sobie wcześniej mężczyzn zgłosiło się do pobiegnięcia w sztafecie EIKIDEN pod szyldem jednego z forów internetowych. Zaprzyjaźnili się. Zaczęli spotykać się na wspólnych niedzielnych treningach. Chcąc dzielić się z innymi swoją pasją do biegania i triathlonu postanowili założyć Stowarzyszenie Sportowe. Z czasem na treningi zaczęło uczęszczać co raz więcej osób. Znajomi przyprowadzali znajomych.. Obecnie Stowarzyszenie ( formę prawną przyjęło w 2011 roku) zrzesza 200 osób. Oferta 12tri.pl poszerzyła się o treningi pływackie, treningi indywidualne, Obozy Biegowe i indywidualne układanie planów treningowych (biegowych i triathlonowych).